Çağrı Merkezi
+90 (538) 917 76 53
Dil Seçin
trende

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

22.02.2019
1 görüntülenme
Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Günümüzde her şeyde olduğu gibi taşımacılık sektöründe de şartlar değişmektedir. Önceleri eşya nakliyatı sadece şehirlerarasında yani ülke içinde oluyorsa da artık günümüzde bu uluslararası camiaya taşınmıştır. Artık uluslararasında bu işler yürütülmektedir. Çünkü zaman geçtikçe bu değişime ayak uydurmak gerekmektedir. Böylelikle yenilikler yaparak tercih edilmek ve büyümek gerekir. Uluslararası taşımacılıkta eşyalar gümrükten geçerken belirli ücretlere tabi tutulur. Bu ücretler ise müşteri tarafından karşılanır. Fakat gümrükten geçerken ücrete tabi tutulmayan eşyalar da vardır. Bu eşyalara zati eşya yani kişisel eşya denir. Çeşitli anlaşmalardan dolayı bu eşya türünden vergi veya kesinti hiçbir şekilde talep edilmez.

Zati Eşya Taşımacılığı Nedir?

Ticari amaç ile götürülmeyen her türlü eşya zati eşya ismi ile adlandırılır. Bu eşyalar için gümrükten geçerken herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur. Müşteri gerekli izinleri ve belgeleri aldığı sürece zati eşya taşımacılığında herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Ayrıca aynı şekilde taşıyıcı firmanın da uluslararası taşımacılık için izin belgesine ihtiyacı vardır. Böylelikle eşyalarınızı dünya üzerinde bulunan her yere götürebilirsiniz. Bu taşımacılıkta müşterinin gideceği ülkeden almış olduğu izin belgelerinin bir kopyasını yüklenici firmaya vermesi gerekmektedir. Bu firmalar her zaman kaliteyi en yukarıda tutarlar. Çünkü uluslararası taşımacılık talep edilen fiyat bakımından çok yüksektir. Bu firmalar daha profesyonel çalışma gruplarından oluşur. Durum böyle olunca da hizmet kalitesinin yukarıda olması çok normaldir.

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı İçin Gereken Belgeler

Zati eşya taşımacılığın çok titizlik ve özen gerektiren bir iştir. Çünkü burada hem gereken evraklar eksiksiz bir biçimde yerine getirilmeli hem de eşyalar özenle taşınarak yeni yerlerine götürülmelidir. Eşyalar taşınırken genellikle sigorta altına alınırlar. Çünkü taşıma sırasında oluşabilecek bir hasardan dolayı müşteriyi mağdur etmemek isterler. Burada zati eşya taşımacılığı için gerekli bazı belgeler vardır. Bunların ilk başında eşyaların sahibi olan kişinin gideceği yerde oturma izninin olması gerekmektedir. Cmr belgesinin bir kopyası olmak zorundadır. Eğer gerek duyulur ise talep edilen el belgeler yine tamamlanmalıdır. Bu belgeler sayesinde kişisel eşyalarınızı da yanınızda götürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mesaj Gönder
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
DMCA.com Protection Status Uluslararası Evden Eve Nakliyat